AKTUR Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği A.Ş

TÜVTÜRK İş ortağıdır

AKTUR; Türkiye'de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olan TÜVTÜRK ile 2008 yılında imzalanan Alt İşletim Lisans Sözleşmesi ile; uluslararası standartlarda periyodik araç muayenesi hizmeti faaliyetinde bulunmaktadır. Bu kapsamda TÜVTÜRK’ün Türkiye’deki en büyük iş ortağıdır.

20 sabit, 1 motosiklet, 4 gezici istasyon ve 2 gezici traktör istasyonda görevli 360 çalışanı ile İzmir, Manisa, Aydın ve Denizli ilinde hizmet veren AKTUR, yılda yaklaşık 1 milyon aracın periyodik ve yola uygunluk muayenelerini, yaklaşık 500 bin aracın ise egzoz gazı emisyon ölçümünü gerçekleştirmektedir. Ücretsiz muayene tekrarları ve tespitlerle birlikte muayene sayısı yaklaşık 1,4 milyona erişmektedir.

AKTUR’un tüm hizmet faaliyet alanı, TÜVTÜRK, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve diğer bakanlıklar tarafından denetlenmektedir. AKTUR, TS EN ISO 17020 standardı uyarınca Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından denetlenmekte olup, bu standarda göre akredite edilmiş bulunmaktadır.

Toplam 450 kişiye istihdam imkanı sağlayan ve 2027 yılına kadar olan bir projeyi kapsayan araç muayene faaliyetlerimiz şirketimize önemli bir gelir kaynağı ve prestij sağladığı gibi ülkemizin bu alanda Avrupa standartlarını yakalaması açısında büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Şirketimizin bu önemli sorumluluğu yüklenmiş olması da ayrıca bir onur ve mutluluk kaynağıdır. Tüm istasyonlarımız gerek inşa, gerekse personel bilgi ve becerisi bakımından Avrupa standartlarına uygunluğu yakalamıştır.

over